KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färglitografi 8559014
nr 855 9014
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi , Karl Höglund (f, 1940), Sign "Handkolorerad", 52x41
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 28 oktober 2013
kl 18:13:37
1.100 kr
1.100 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund